Çaldıran Koşusu\'nda zaferin adı CALL TO VICTORY oldu

Çaldıran Koşusu'nda zaferin adı
CALL TO VICTORY oldu

İngiliz taylarının yıl içindeki son G1 mücadelesi olan Çaldıran Koşusu, 27 Ekim Pazar günü İstanbul programının yarışseverler tarafından sonucu en çok merak edilen mücadelesi olarak saat 16.30'da start aldı.

Dönemin en kuvvetli devletlerinden ikisini karşı karşıya getiren ve 23 Ağustos 1514 tarihinde Osmanlı Devleti'nin Safevilere karşı kesin zaferiyle sonuçlanan Çaldıran Savaşı'nın anısına düzenlenen koşu, 10 koşulu programın 7. yarışı olarak izleyenlerle buluştu. 2 yaşlı safkan İngiliz taylarının İstanbul'da yıl içindeki son G1 koşusu niteliğindeki yarış, 1600 metre mesafe çim pistte koşuldu.

Bu yıl 82.'si gerçekleştirilen bu heyecan dolu koşuda zaferi, 1.37.58'lik derecesiyle, Ayşegül Kurtel'in sahibi ve yetiştiricisi olduğu CALL TO VICTORY (Victory Gallop - Serap Gelin Mountain Cat), jokeyi Ahmet Çelik idaresinde elde etti. Orkun Özelcanat'ın antrene ettiği safkan, bugün ortaya koyduğu başarılı performansla galibiyet serisini 7'ye çıkarırken, kariyerindeki 6. Grup koşu zaferini yaşamış oldu. Doru erkek tay, daha önce G3 Sadun E.G. Atığ ve Trakya, G2 Demokrasi ve Milli Birlik Günü ve T.Y.A.Y. ve S.A.H.D.E.R. ile G1 Karayel Koşularında da yine jokeyi Ahmet Çelik idaresinde pistten zaferle ayrılmıştı.

Kazanan safkanın soy kütüğü bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Birincilik ikramiyesinin 570.000 TL olduğu Çaldıran Koşusu'nda, Adem İpek'in sahibi olduğu KINGSMAN (Popular Demand - Fluent / Ultramar) jokeyi Hışman Çizik ile kendisine tabelanın ikinci basamağında yer buldu. Koşuda jokeyi Akın Sözen ile start alan Ayşegül Kurtel'in sahibi olduğu REAL QUEEN (Victory Gallop - Invincible Girl / Mountain Cat), pistten üçüncü olarak ayrılırken, Aytuğ Atalay'ın sahipliği yaptığı LAST CHANCE LADY (Lion Heart - Starunna / El Corredor), jokeyi Halis Karataş ile tabelayı tamamlayan tay oldu. Mücadelede farklar ise 7 Boy Baş 3,5 Boy şeklinde oluştu.

2019 yılı Çaldıran Koşusu'nu izlemek için tıklayınız.

Yarış sonrası Veliefendi Hipodromu Şeref Tribünü'nde düzenlenen kupa töreninde, kazanan safkanın sahibi adına Nimet Arif Kurtel'e kupasını Kulübümüz Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk verdi.

Kazanan atın antrenörü adına Onur Özelcanat'a plaketini Kulübümüz Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner verdi.

Kulübümüz Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yücetürk, kazanan safkanın jokeyi Ahmet Çelik'e bir plaket takdim etti.

Törene; Asli Üyemiz A. Melih Kura ve davetliler de katıldı.Şifremi Unuttum | Üye Ol
HABERLER/DUYURULAR
HABER VİDEOSU

İDMAN VİDEO
ÖNEMLİ UYARI

01.02.2020 tarihi itibari ile vip uyelik sistemi guncellenmistir.

Bu ay itibari ile aciktan oyun paylasimi olmayacaktir.

Vip uyelik ucreti bu ay sonuna kadar vip uye olanlar icin 3 2 aylik ucret 50 tl 

Uyelik islemlerini vip uyelik sayfasindan devam edebilirsiniz.

http://bakkimgeliyor.com/vip-ol.html