Cumhurbaşkanlığı Koşusu\'nda son sözü LONG RUNNER söyledi

Büyük kupalar sahiplerini buldu

2 Kasım Cumartesi günü, Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda müthiş bir yarışçılık günü yaşandı. Birbirinden heyecanlı mücadeleler neticesinde Cumhurbaşkanlığı ve Cumhuriyet Koşularının kupaları sahiplerinin ellerinde havaya kalktı.

Cumhurbaşkanlığı Koşusu'nda son sözü 
LONG RUNNER söyledi

1939'dan yılından bu yana aralıksız olarak yarış takviminde yer alan Cumhurbaşkanlığı Koşusu'nun (Açık - G1/TR) 81.'si, 2 Kasım Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda saat 16.00'da koşuldu. 3+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus olarak 2400 metre mesafe çim pistte gerçekleştirilen yarışta, birbirinden iddialı 15 safkan bu prestijli mücadelenin kazananı olabilmek için ter döktü.

2019 yılı Cumhurbaşkanlığı Koşusu'nda galibiyete, 2.29.42'lik derecesiyle, Nimet Arif Kurtel'in sahibi olduğu LONG RUNNER (Gio Ponti - Borrowing Base Personal Flag), jokeyi Gökhan Kocakaya ile uzandı. Koşudaki 3 yaşlı 5 taydan biri olan Moz.Org.San.Tic.A.Ş. yetiştirmesi safkanın kariyerinde G1 Ankara ve ÇaldıranG2 T.Y.A.Y. VE SAH.DER. ile A3 Kültür ve Turizm Bakanlığı Koşuları zaferleri de bulunuyor. Hakan Yüzbaşı antrenesindeki doru erkek tay, üst üste ikinci G1 koşu zaferini elde ederken, bugüne kadar Ankara’da katıldığı tüm koşulardan birincilikle ayrılmış oldu.

Kazanan safkanın soy kütüğü bilgilerini görüntülemek için buraya, yarışı izlemek için ise buraya tıklayınız.

820.000 TL birincilik ikramiyeli koşuyu, Keziban Gündüzeli'nin sahibi olduğu ANGEL OF DEATH (Kaneko - Miss Judge / Strike the Gold), jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde ikinci bitirdi. Bu anlamlı yarışta, Hatice Yıldız'a ait MISTER GÖRKEM (Powerscourt - Gençseren / Kaneko), jokeyi Halis Karataş ile üçüncü olurken, dördüncü sırada Salih Kaya'nın sahibi olduğu FINESSE (Luxor - Flying Saucer / Eagle Eyed), jokeyi Selim Kaya ile yer aldı. Sıralı 5'li Bahis’in oynanabildiği bu koşuyu, Hasan Hüseyin Temel'in DOMBRA (Perfect Storm - Dixie Darlene / Revoque) isimli atı, İlker Soyad idaresinde 5. tamamladı.

Yarışta farklar ise 4 Boy 1 Boy - 4 Boy 4 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşunun ardından düzenlenen kupa töreninde, kazanan safkanın sahibi Nimet Arif Kurtel'e kupasını Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi.

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik İşleri Müdürü Yusuf Karaloğlu, kazanan atın antrenörü Hakan Yüzbaşı adına Mehmet Demir'e plaketini takdim etti.

Karaloğlu ayrıca, kazanan atın jokeyi Gökhan Kocakaya'ya da bir plaket verdi.

Törene; Kulübümüz Başkanı Serdal Adalı, TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece ve Genel Müdür Yardımcısı Ali Osman Kıyak, YKK Genel Koordinatörü Murat Birol Kayim, Kulübümüz Yönetim Kurulumuz Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner ile Asli Üyemiz İnci Özdemir de katıldı.

1960, 1980, 1981 ve 1982 yıllarında Devlet Başkanı Kupası adı altında koşulan Cumhurbaşkanlığı Koşusu'nu bugüne kadar en çok kazanan eküri olarak Eliyeşil ekürisi kayıtlarda yer alıyor. Bu eküri tam 13 kez bu koşuda galip gelmeyi başardı.

Camiamızın efsane isimlerinden merhum jokey Ekrem Kurt'un, Cumhurbaşkanlığı Koşusu'nda 1984-1987 yılları arasında üst üste 4 kez olmak üzere toplamda 11 birinciliği bulunmaktadır.

Yarışçılığımızın en köklü koşularından birisi olan bu koşuda en iyi derece ise, 1981 yılında Yavça isimli safkanın gerçekleştirdiği 2.27.16'lık derece olduŞifremi Unuttum | Üye Ol
HABERLER/DUYURULAR
HABER VİDEOSU

İDMAN VİDEO
ÖNEMLİ UYARI

01.02.2020 tarihi itibari ile vip uyelik sistemi guncellenmistir.

Bu ay itibari ile aciktan oyun paylasimi olmayacaktir.

Vip uyelik ucreti bu ay sonuna kadar vip uye olanlar icin 3 2 aylik ucret 50 tl 

Uyelik islemlerini vip uyelik sayfasindan devam edebilirsiniz.

http://bakkimgeliyor.com/vip-ol.html