Cumhuriyet Koşusu\'nda zaferin adı SÜRGÜNTAY oldu

Cumhuriyet Koşusu'nda
 zaferin adı SÜRGÜNTAY oldu

29 Ekim 1923'te kurulan Cumhuriyetimizin kuruluşu anısına 1981 yılında ilk kez düzenlenen Cumhuriyet Koşusu (AÇIK-G1/DHT/TR/26), harika bir yarışçılık gününe sahne olan 2 Kasım Cumartesi günü saat 16.30'da gerçekleşti.

3+ yaşlı safkan Arap atlarına mahsus olarak 1600 metre mesafe çim pistte koşulan yarışta 16 iddialı safkan ter döktü. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yılında adına koşulan bu özel yarışın birincilik ikramiyesi ise 1.320.000 TL olarak belirlenmişti.

Cumhuriyet Koşusu'nda, Lale Melek Atman'ın sahibesi olduğu SÜRGÜNTAY (Sonalp - Benil / Ağa Karaca), jokeyi Halis Karataş idaresinde zafere uzandı. 3 yaşındaki Karacabey Tarım İşletmeleri yetiştirmesi kır erkek tay, G1 Çanakkale Zaferi ve G2 Aziziye Koşularından da yine jokeyi Halis Karataş ile zaferle ayrılmıştı. Emrah Karaköleoğlu'nun antrene ettiği safkan, bugünkü performansıyla hanesine bir Grup koşu zaferi daha eklerken, 8 koşuluk kariyerindeki toplam birincilik sayısını da 5'e çıkarmış oldu.

Kazanan safkanın soy kütüğü bilgilerini görüntülemek için tıklayınız.

Heyecan dolu bu koşuda, Deniz Kurtel'in sahibi olduğu KARAMUSTAFA (Caş - Akay / Bilgin), jokeyi Nevzat Avci ile kendisine sıralamanın ikinci basamağında yer buldu. Yarışta jokeyi Mustafa Çiçek ile start alan, Vehbi Hakan Keleş'e ait ULUBAŞ (Uçanbey - Yiğit Kız / Emiroğlu) üçüncü olurken, Sabri Aksu'nun sahibi olduğu DEMİRPERDE (Altaha - İlaydahanım / Tamerinoğlu), jokeyi Ahmet Çelik idaresinde koşuyu dördüncü tamamladı. Sıralı 5'li Bahis’in oynanabildiği bu yarışta, Nimet Arif Kurtel'e ait TAÇSER (Tamerinoğlu - Yazgünü / Halid), jokeyi Gökhan Kocakaya ile 5. oldu.

2019 yılı Cumhuriyet Koşusu'nu izlemek için tıklayınız.

Koşunun galibi SÜRGÜNTAY için bitiriş derecesi 1.47.36 olurken, farklar Baş Burun - 2,5 Boy - 1 Boy şeklinde oluştu.

Yarışın ardından düzenlenen kupa töreninde, kazanan safkanın sahibesi Lale Melek Atman'a kupasını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi.

TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece, kazanan safkanın antrenörü adına Baha Yargı'ya plaketini takdim etti.

Kazanan safkanın jokeyi Halis Karataş ise plaketini Kulübümüz Başkanı Serdal Adalı'nın elinden aldı.

Törene; Cumhurbaşkanlığı Güvenlik İşleri Müdürü Yusuf Karaloğlu, TİGEM Genel Müdür Yardımcısı Ali Osman Kıyak, Kulübümüz Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner, Asli Üyemiz İnci Özdemir ve davetliler de katıldı.

Yarışçılığımızın en önemli koşularından biri olan bu koşuyu en çok kazanan safkanlar, 3’er kez ile Erol Çilingir'e ait ERSOYLU ve Mustafa Demir'e ait DEMİRKIR isimli safkanlar olarak kayıtlarda yer alıyor.

Daha önce 11 kez ile bu koşuyu en fazla kazanan jokey ünvanını elinde bulunduran Halis Karataş, bugün kazandığı birincilikle bu sayıyı 12'ye çıkardı ve zirvedeki yerini pekiştirdi.Şifremi Unuttum | Üye Ol
HABERLER/DUYURULAR
HABER VİDEOSU

İDMAN VİDEO
ÖNEMLİ UYARI

01.02.2020 tarihi itibari ile vip uyelik sistemi guncellenmistir.

Bu ay itibari ile aciktan oyun paylasimi olmayacaktir.

Vip uyelik ucreti bu ay sonuna kadar vip uye olanlar icin 3 2 aylik ucret 50 tl 

Uyelik islemlerini vip uyelik sayfasindan devam edebilirsiniz.

http://bakkimgeliyor.com/vip-ol.html